KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14739509
nr 1473 9509
Erik Arosenius
(1880-1953), Sverige
Monogramsignerad, daterad -18. Blandteknik, 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 31x27 cm
Erik Arosenius, svensk målare född 1880 i Göteborg, död 1953.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 6 juni 2022
kl 20:51:19
200 kr
200 kr
200 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
400 kr
500 kr
Erik Arosenius
Läs mer om Erik Arosenius